'Ufuk'un Hikayesi: Kutsal Kitabın ve Mormon Kitabı'nın Gücü"


 

Müslüman bir ailenin en büyük çocuğu olarak dünyaya geldim. Ama hiçbir zaman İslam dinine ait ritüeller ve dua etme tarzı bana uygun gelmedi. Bilmediğim anlamadığım bir dilde dua etmek bunların en başındaydı. Ben hep Tanrı’ya kendi bildiğim dille dua ettim ve onun hep beni sevdiğini söyledim çünkü sevdiğini biliyor ve görüyordum.

1993 yılında ilk kez Kutsal Kitabı okudum ve o an bir çok şey değişti; aklımdaki soruların bir kısmına cevap bulmuştum ama o tarihten sonra hiçbir kiliseye gitmedim ve Kutsal Kitabı tekrar okumadım ama 2018 yılının mayıs ayı her şey değişti.

Bir sabah ofisime gittiğimde Mormonlar kimdir sorusu ile karşılaştım, işimi gücümü bırakıp araştırmaya başladım. Her baktığım yerde kendimi, aradıklarımı buluyordum hemen Mormon Kitabı talep ettim ama bekleyemeden internet ortamında okumaya başladım. Mormon Kitabı içinde kaybolmama karşın çok mutluydum.

Çay ve kahve konusunda ağır bir bağımlılığım varken artık içmeyeceğim deyip o an çay ve kahveyi bıraktım. Derslere başladım inanılmaz bir heyecan vardı içimde. Vaftiz olma kararı verdim. Vaftiz sonrası inanılmaz bir rahatlama ve huzura ulaştım. Kutsal Ruh armağanı alırken gözümden yaş geliyordu, çok mutluydum. Ve biliyordum ki İsa Mesih’in Son Zaman Azizler Kilisesi doğru ve iade edilmiş kilise, biliyordum ki İsa Mesih Cennetteki Babamız’ın sevgili oğlu ve biliyordum ki Mormon Kitabı ve Kutsal Kitap bize rehber doğru kitaplar; biliyordum ki ben doğru yerdeyim, doğru insanlarla doğruluk için birlikteyim. Tabi bu noktaya gelene kadar yaşadığım ve hala yaşadığım mucizeleri kişisel vahiyleri anlatmaya başlasam sayfalar yetmez.

Kardeşlerim Mormon Kitabı’nın doğru olduğuna, İsa Mesih’in Cennetteki Babamız’ın Biricik Oğlu olduğuna, Joseph Smith’in diğer Peygamberler gibi Tanrı’nın bir Elçisi olduğuna ve şu anda yaşayan Modern Günün Peygamberi Russel M. Nelson'a inanıyorum. İsa Mesih Kurtarıcımız ve bizi Tanrı’nın göksel krallığına götürecek olan tek yol olduğuna inanıyorum. Tanıklığımı İsa Mesih'in Adıyla sizlere sunuyorum. Amin.

İnancımız hakkında bilgi almak için bize yazın.