HOŞ GELDİNİZ


Bu sayfanın amacı hoşgörüyle inandığım şeyleri sizlerle paylaşmaktır. Kendi kişisel sayfamdır.

Başka dinlerden olmamız bizi asla kardeşlik bağlarımızdan koparamaz. Hepimiz Adem ile Havva'dan gelmedik mi? İnsanlar maalesef birbirlerini kardeş gibi görmeyi sevmeyi unutuyorlar. Çinde doğduğunuzu düşünün, o zaman dininiz ne olacaktı

Bana göre bu hayatın amacı DOĞRULARI BULMAK ve UYGULAMAKTIR. Bir gün yaptıklarımızın hesabını vereceğiz ve hangi yolun doğru olduğunu muhakkak göreceğiz. Yüce Tanrı bu hayatta doğru yolu bulmaya çalışanlara yol gösterecektir ve onları mükafatlandıracaktır. Hepimiz, hangi dinden olursak olalım, Tanrı'nın isteğini anlamaya çalışmalı, Tanrı'nın emirlerine ve ülkelerin kanunlarına uyarak daha mükemmel, daha doğru bir yaşam sürmeye çalışmalıyız. Elele verip birleşip kötülüklere, ahlaksızlığa ve yozlaşmaya karşı ortaklaşa bir mücadele vermeliyiz. Yakında kıyamet kopacak, tüm alametler bunu göstermiyor mu?  Hangi dinden olursak olalım o güne hazırlanmamız gerekmez mi?

Bizim inandıklarımız şudur: İsa Mesih'tir, Tanrı'nın Oğlu'dur, bizim en büyük ağabeyimizdir, bize Tanrı'yı, komşumuzu (herkesi) ve kendimizi sevmeyi öğretmiştir, kendisi ölümden dirilmiştir; ölümü yenerek tüm insanlığa ölümsüzlüğü getirmiştir; ölümsüzlük ve sonsuz hayat iki farklı şeydir, sonsuz hayat Tanrı'nın yanında yaşamaktır; tövbe ederek ve vaftiz olarak günahlarımızdan kurtulabilir ve yeniden doğabiliriz, böylece yeni bir yaşama başlamış oluruz. Kutsal Ruh armağanını aldıktan sonra, Mesih'in hayatını örnek alarak dar ve ince yolda ilerleyebiliriz. Artık emirleri tutarak ve sonuna kadar dayanarak bu dünyayı, içindeki zorlukları ve kötülükleri yenebiliriz. Ancak bunu iman, umut ve ilahi sevgi ile başarabiliriz. Kıyamet günü, yani son gün yakındır. Herkes dirilecek ve yargılanacaktır.

Tanrı yardımcımız olsun.