Hatice'nin Tanıklığı 

Ben 33 yaşında, 2006 yılında  Mormon Kilisesi’ne üye oldum;  bu benim duama bir cevaptı. Rab’be ve de tüm peygamberlere inanıyordum, ama Müslümanlardan farklıydım; dua ettim; çünkü Kuran’da okuduğum bir ayete göre Müslüman toplumundan başka imanlı toplumlar olduğu yazıyordu.

Rabbim dedim, beni iman eden, sözü edilen Müslümanlar’dan başka toplumlardan hala varsa onlarla karşılaştırır mısın dedim; aradan kısa bir süre geçti ve yolda takım elbiseli iki genç erkek gördüm; önce duramadım, çünkü yetişmem gereken randevum vardı sonra eve geri dönerken onları yine gördüm ve durup sordum: “Kiliseden misiniz, ben Müslüman’ım ama farklıyım; Rab’be inanıyorum, ama diğer Müslümanlara benzemiyorum; onlarda bana, 'Sen Müslüman olamazsın, değilsin!' diye söylüyorlar. Sizin kilisenizi ziyaret edebilir miyim?" dedim.

"Tabii ki" dediler ve Mormon Kitabı’nı okumaya başladığımda çok şaşırdım ve gerçekleri yazdığına inanmaya başladım; 2 ay sonra vaftiz oldum; ben vaftiz olalı 1 yıl olmuştu, Rabbime dua ettim---çözemediğim şeylerin cevabını vermesi için. Bana cevap geldi, kitabi oku orada daha çok bilgi var dedi ve Mormon Kitabı’nın doğru olduğuna inandım. Kitabı sonuna kadar okuyunca bilgiyi buldum; Mormon Kitabı gerçektir; Kutsal Ruh aracılığıyla bilgi almak ve Rabbe yaklaşmak mümkündür.

Kardeşiniz Hatice...