COME to OUR ENGLISH CONVERSATION CLUB

“Bir Dil Bir İnsan...İki Dil İki İnsan!”

English Club'a Hoşgeldiniz

Throughout Turkey we have free English conversation clubs. Please come and improve your English by speaking! Our English clubs are full of native English speakers. Enjoy the benefit of speaking with and learning from them. Because this club is FREE, we do not teach grammar or assign homework. At each meeting we play games together and help you speak more fluently. Although we often meet at our church buildings, we do not speak about our beliefs during English club. We respect the beliefs of all men and women and want every participant to feel comfortable while practicing their English.

 

Türkiye'de ücretsiz İngilizce sohbet kulüplerimiz var! Lütfen ingilizce konuşmanızı geliştirmek için gelin, bize katılın! Kulübümüzde ana dili İngilizce olan birçok üye var! Onlarla sohbet edip öğrenmekten zevk alacaksınız! Bu kulüp ücretsiz olduğu için dilbilgisi öğretmiyoruz ve ödev vermiyoruz. Her buluşmada hep beraber İngilizcenizi geliştirecek oyunlar oynuyoruz ve sizin daha akıcı konuşmanıza yardım ediyoruz. Genelde kilise binamızda buluşmamıza rağmen, İngilizce kulüp etkinliklerimiz boyunca inancımız hakkında konuşmuyoruz. Herkesin inancına saygı duyuyoruz ve İngilizce pratik yaparken her katılımcımın rahat olmasını istiyoruz.

 

We have an English club in the following cities. Please contact the associated number for addresses and more information.

Aşağıdaki şehirlerde İngilizce kulüplerimiz bulunmaktadır. Aşağıdaki telefon numaralarından daha çok bilgi alabilirsiniz.

Istanbul

Tuesday & Thursday Nights 7pm-8pm

 (WhatsApp and telephone)

Izmir

Thursday Nights 7pm-8pm

 (WhatsApp and telephone)

Ankara

Tuesday Nights 6pm-7pm

 (WhatsApp and telephone)  

Home -  Ev