Ölmeden Önce Ne Almam Gerekiyor?

Sevgili Kardeşlerim,

Diliyorum ki gerçek sevgiyi ve kardeşliği her zaman kalbinizde hissedebilesiniz.

Bu topraklarda yaşayan insanların arasında bir kültür olan bir dua var, ismi Tefriciye.  4444 defa okunduğu zaman dileğin gerçekleşiyor. Bu duayı okumak çok yaygın ve çok iyi sonuçlar alanlar var. Fakat genelde 4-5 veya 6-7 bayan bir araya gelip bu duayı bir günde okuyorlar ve aksamda gittikleri aile gönlünden geçeni bu hayır sever insanlara veriyor. Yani harcadıkları emeğe karşılık ödeme yapılıyor. Hayır olsun diye yapanlar da var!

Bende bu duayı okumaya karar verdim. 4444 defa bir kez okudum fakat hata yaptığımı düşündüm tespihi çekerken bir eksik veya fazla mı yaptım diye.  Yeniden 2 kez 4444 defa okumaya çalıştım bu kez parmaklarımı kullandım ama yine 4444 tane de hata yapmış olabilirim diye 3.kez okumaya başladım; oda bittikten sonra yine belki hata yapmışımdır diye düşündüm. Fakat artık 4. kez okuyacak halim kalmamıştı; işte dedim üç kez denedim olursa artık olur dedim.

İşte aradan 3 gün geçti ve ben bazı sesler duymaya başladım. Şöyle diyordu."Vaftiz ol!, "Vaftiz ol!," Vaftiz ol".

Bu duyduğum sözleri ve kalbimde hissettiklerimi o anda aileme söyleyemedim.

Bir arkadaşım Herbalife distribütörü ve Katolik; ona söyledim. Bana yardımcı olmak istedi. Kilisesini anlattı; vaftiz olmak için 4 yıl gibi bir zamana ihtiyacın var dedi.  Ben de o kadar vaktim yok, benim hemen vaftiz olmam gerekiyor dedim.

Bir gün otobüste eve dönüyordum. Otobüs oldukça kalabalıktı ve Herbalfie el ilanlarımı insanlara veriyordum ki bir Amerikalı çift gördüm onlara da el ilanımı vermek istedim, fakat almak istemediler. Büyük kalabalık artık otobüsten inmeye başlamıştı ki,i bu çift benim yanıma oturma şansını buldular. Onlara gülümsedim; onlar da bana gülümsediler.

Bir kez daha el ilanımı vermek istedim, yine almak istemediler. Üçüncü kez el ilanımı uzatıp lütfen alin dedim...İşte o anda konuşma fırsatı doğdu ve telefon numaralarını istedim. Onları arayacağımı söyledim.

Bir hafta sonra görüşme fırsatımız oldu ve onları evlerine ziyarete gittim. Yaklaşık bir saat gibi Herbalife ürünlerinden ve Amway'den bahsettik. İşte tam onlardan ayrılmak üzere veda ediyordum ki bana dünya üzerinde yasayan bir Peygamberin olduğunu müjdelediler. Önce duyduğuma inanamadım O an benim için ifade edilemeyecek kadar değerli. Tekrar söylediler. Şu anda yaşayan modern günün Peygamberi dediler; göz yaşlarımı tutamıyor tüm kalbimi bir sıcaklık vücudumu bir titreme aldı ve zorlukla koltuğa oturdum. Lütfen bana biraz daha açıklayabilir misiniz dedim. Mormon Kitabi'nı gösterdiler. 6 ders aldım ve bu kitabin söylediklerinin doğru olup olmadığı konusunda dua et ve bize kararını bildir dediler

İşte ben heyecanla bu kitabi okudum tekrar tekrar okudum anlamaya çalıştım. Dualarımı yaptım. Bu kitabın içindeki sözlerin Allah'ın sözleri ve Peygamber Efendimizin Vahiyleri olduğuna iman ettim.

Sevgili kardeşlerim, sonunda Vaftiz olabildim. Teyidimi yani Kutsal Ruh Armağanını aldıktan sonra bir rüyamı hatırladım. 11 veya 12 yaşlarımdayken bu çifti rüyamda görmüştüm ve tam kendileriydi. Dualarımız her zaman bizi yüceltir ve korur. Hayatım boyunca bir Peygamberin geleceğinin haberini bekledim Ümitlerim boşa çıkmadı şükürler olsun ki artık bir Peygamberimiz var.

Mormon Kitabi’nin doğru olduğuna, İsa Mesih’in Allah'ın Biricik Oğlu olduğuna, Joseph Smith’in diğer Peygamberler gibi Allah’ın bir Elçisi olduğuna ve şu anda yaşayan Modern Günün Peygamberi Gordon B. Hinkley’e inanıyor iman ediyorum. İsa Mesih Kurtarıcımız ve bizi Allah’ın yüksek huzuruna götürecek olan tek kapının anahtarı olduğuna inanıyorum. İşte bu deneyimlerimi İsa Mesih'in Adıyla sizlerin bilgisine sunuyorum. Amin.

AyselGold@gmail.com